Cégalapítás Romániában - romániai cégalapítás

Cégalapítás Romániában - romániai cégalapítás

Miért bukik el a legtöbb újonnan alakult vállalkozás?

2025. július 13. - cegalapitas-romaniaban

Itt érdemes kibővíteni kicsit a címet azzal, hogy: Miért bukik el a legtöbb külföldi tulajdonossal rendelkező cég? Így már teljesebb képet kapunk arról, hogy cikkünkben arra próbálunk rájönni, hogy a magyar ügyvezetős román SRL-k egy része miért húzza le a rolót az első egy év után...

Talán az első és legfontosabb tényező, ami a listánk elején szerepel az a:

1. Helyismeret, és nyelvismeret hiánya

Lehet nekünk a legjobb szolgáltatásunk, amennyiben nem ismerjük részleteiben azt a  piacot, amelyre be akarunk lépni. S nem utolsó sorban a kiszemelt országnak a nyelvét is jó volna tudni, hiszen úgy sokkal könnyebben lehet felfuttatni egy vállalkozást, ha értjük a potenciális ügyfeleket. Természetesen áthidaló megoldás lehet az angol nyelv, azonban itt csak bizonyos szektorokra mehetünk rá akkor, hiszen  IT-területen valószínűleg nem lesz gond boldogulni a lehetséges partnerekkel angol nyelven. Azonban ha építkezési szolgáltatást akarunk kínálni, akkor már meggyűlhet a bajunk azokkal, akik csak a vállukat vonják majd az angol utasításainkra...

Érdemes azt is előre felmérni, hogy vajon van-e igény a mi termékünkre, szolgáltatásunkra, hiszen az is lehet, hogy az adott piac még nem érett meg az általunk kínált dolgokra, vagy akár az is fennállhat, hogy túltelített a piac, és úgy már mindjárt sokkal nehezebb lesz külföldi tulajdonosként labdába rúgni a helyi vállalkozások mellett, akik jobban ismerik a helyi környezetet.

2. Elegendő kezdőtőke

Ez a pont bárhol igaznak bizonyul, még a saját szülőföldünkön is. Ki kell számolnunk, hogy a rendelkezésünkre álló összeg elegendő lesz a vállalkozás megfinanszírozására, és ha lehet legalább az első évi költségeket tudjuk majd fedezni abból a tartalékból, amit erre a célra félretettünk

3. Megfelelő kollégák/vezetők

Amennyiben nagyratörő terveink vannak, és nem egy egyszemélyes KKV-t hozunk létre, úgy szükségünk lesz alkalmazottakra, sőt jobb esetben egy megfelelő vezetőre is, aki kézben tartja a céget a mi távollétünkben.

Fontos, hogy megbízható embereket vegyünk fel, akik valóban képesek az értékes munkavégzésre, és nem csak a fizetést lesik hó végén a számlájukon, hanem elkötelezettek a vállalkozásunk sikere mellett.

Be kell vallanunk, hogy ilyet egyre nehezebb találni, hiszen előbbiből van a legtöbb.

De ha legalább egy megbízható vezetőt sikerül találnunk, aki ügyel a rendre, és arra hogy a munkavégzés mindig megfelelően haladjon a célok szem előtt tartásával, akkor már jó úton haladunk a siker felé.

4. A személyes jelenlét

Bármennyire is bízunk az embereinkben, a vezetőben akit alkalmaztunk, mégis nagyon fontos, hogy a cég tulajdonosa jelen legyen a cég életében. Ez elengedhetetlen, és nem csak amiatt, mert nélküle lelassulna a munka, és ellustulnának az emberek, hanem azért is, mert a saját cégének a legapróbb részleteivel csak ő van tisztában. Bizonyos esetekben az ő döntési hatalmára és iránymutatásaira van szükség, hogy valóban jó irányt vegyenek a dolgok.

 

Mindezen tényezőket ha figyelembe vesszük, és áldozatot hozunk a jövőbeni siker érdekében, akkor van esélyünk arra, hogy magyar ügyvezetőként/tulajdonosként felvirágoztassuk romániai vállalkozásunkat.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://cegalapitas-romaniaban.blog.hu/api/trackback/id/tr5118881046

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása